Vadlīnijas vadītājiem līdz pat 2025. gadam
Organizāciju vadītāji, lejupielādējiet un izmantojiet rīcības plānu vadlīnijas, lai ne tikai noturētos virs ūdens un izdzīvotu, bet arī augtu un attīstītos pasaulē, ko mainīja COVID pandēmija un Krievijas iebrukums Ukrainā!
Adizes Praktiķu Kluba biedri divu dienu unikāli fokusētajās diskusijās apzināja visticamākos riskus līdz pat 2024./2025. gadam un izveidoja ieteicamos rīcības modeļus, izmantojot savu vairāk nekā 300 vadības gadu pieredzi, ar kuru jau sasniedza 400 miljonu eiro kopējo apgrozījumu. Ar šo vēlamies brīvi dalīties savos atklājumos, lai veicinātu vēl labāku vadīšanu nekā vakar.
Lūk kādi riski, mūsuprāt, visticamāk notiks:
Finanšu krīze, ekonomikas lejupslīde, recesija;
LR valdības nespēja vienoties, savlaicīgi rīkoties, kavēšanās ar lēmumiem;
Mainīsies patērētāju tērēšanas struktūra;
Finanšu investoru neuzticēšanās situācijai, lēnākas un mazākas investīcijas;
Lielo infrastruktūras attīstības projektu iesaldēšana;
Krievijas iebrukums Ukrainā sekos atjaunošana, kas ir un būs finansiālais un sociālais slogs Eiropas Savienībai, no kura ieguvēji būs Ķīna un ASV.
Lūk kādas būs perspektīvākās nozares:
Zaļā enerģija (saules paneļi, vēja parki);
Militāras nozares apgāde (LV ražotāji);
Enerģijas uzglabāšana (piem., baterijas);
Atkritumu pārstrāde, ūdens attīrīšana;
Zaļu produktu ražošana (ar pazeminātu CO2 izmešu daudzumu).
Skatiet pilnās Vadlīnijas vadītājiem līdz pat 2025. gadam šeit:
Lejupielādējiet detalizētas vadlīnijas vadītājiem līdz pat 2025. gadam
Mēs visi apzināmies, ka kopš COVID-19 pandēmijas un Krievijas iebrukuma Ukrainā, kas joprojām turpinās, pasaule ir piedzīvojusi ļoti daudz pārmaiņu, kā rezultātā, tā vairs nekad nebūs tāda, kāda tā ir bijusi līdz tam. Ņemot vērā, ka pārmaiņas ir bijušas patiesi lielas, tikai retais būs aizdomājies par to radīto ilgtermiņa ietekmi ne tikai šogad, bet arī nākamajos gados. Turklāt ir nepieciešams atbilstoši rīkoties, lai šajā straujo pārmaiņu laikā mēs būtu sagatavoti un kļūtu izturīgāki, lai mēs ar pārliecību varētu apgalvot, ka šajā krīzē esam ieguvēji.
Šāda pārliecība, ka krīzē mums ir jākļūst spēcīgākiem, piemīt arī Adizes Praktiķu Kluba dalībniekiem, tāpēc tika pieņemts lēmums, sanākt kopā uz divām dienām, izrauties no ikdienas rutīnas un ieskatīties nākotnē. Galvenais šīs darbnīcas mērķis bija izveidot praktisku rīcības plānu jeb vadlīnijas 2023. gadam, ņemot vērā apzinātās izdevības un draudus, kas sabiedrību varētu skart 2024., 2025.gadā. Tādejādi varam būt sagatavotāki tādai jaunai pasaulei.
Veltot divas pilnas intensīvas darba dienas, kā arī liekot lietā dalībnieku 300 gadu vadības pieredzi, esam nākuši klajā ar secinājumiem par to, kādi, mūsuprāt, ir “izdevībdraudi”, kuri mūs turpina skart jau izsenis un kuri būs neizbēgami nākotnē, kādas ir perspektīvas nozares un riska zonas. Mūsu vadmotīvs bija saprast, kas būtu jādara, lai ne tikai noturētos virs ūdens un izdzīvotu, bet arī augtu un attīstītos. Piemēram, perspektīvo nozaru apzināšana, nebūt nenozīmē, ka uzņēmumiem būs nepieciešams steidzami pārprofilēties, taču nākotnē ne visiem jūsu sadarbības partneriem, piegādātājiem un klientiem veiksies vienādi.
Riskus apzināja un vadlīnijas izstrādāja – Raitis Bullits, Alveda, Alps2Alps, Amitours dibinātājs, investors; Uldis Misiņš, “Avoti” dibinātājs, valdes priekšsēdētājs; Aida Misiņa, “Avoti” finanšu direktore; Elīna Auziņa, Burti valdes locekle, konsultante; Kristaps Berķis, FN-SERVISS valdes priekšsēdētājs; Ilga Bērzkalna, LATRAPS attīstības direktore, valdes locekle; Kristīne Ansone, LVM “Zemes dzīles” direktore; Karīna Āboliņa-Zalpētere, LVM “Zemes dzīles” pārdošanas direktore; Vitālijs Skrīvelis, PharmIdea dibinātājs, valdes priekšsēdētājs; Jevgēnija Uzuleņa, PharmIdea projektu vadītāja; Artjoms Fokejevs, Polipaks izpilddirektors; Jānis Ošlejs, Primekss dibinātājs, valdes priekšsēdētājs; Jānis Bokums, Primekss valdes loceklis, izpilddirektors; Tatjana Kuzmina, Primekss personāla direktore; Andrejs Cinajevs, Primekss ražošanas direktors; Uģis Spriņģis, Proof IT dibinātājs, valdes priekšsēdētājs; Raivo Tambors, Wandoo Finance ģenerāldirektors. Organizēja un integrēja Adizes institūts Latvijā – Greg Scott Mathers, izpilddirektors, vecākais organizāciju terapeits; Ervīns Dortiņš, organizāciju terapeits; Vladimirs Kuzmins, vadošais organizāciju terapeits, pasākuma integrators.
Lūk ir mūsu rezultāti, ar kuriem esam nolēmuši brīvi dalīties ar visiem, tādejādi paplašinot sabiedrības informētību un zināšanas, lai no tām iegūtu ne vien uzņēmējdarbības vide, bet visa sabiedrība kopumā, tādejādi sniedzot pienesumu labklājības izaugsmei dažādās sfērās.
No skaidras rīcības viedokļa būtiski apzināt stratēģisko un operatīvo pārmaiņu kapacitāti un izvēlēties precīzāko pārmaiņu vadības modeli. Aicinām pārliecināties, vai pārmaiņu vadība pie jums norit atbilstoši nākotnes situācijai. Veiciet nepieciešamākās operatīvās un korektīvās darbības, atbilstoši esošajām un gaidāmajām pārmaiņām.
Aicinām ikvienu vadītāju uzsākt aktīvu rīcību attīstības veicināšanai patstāvīgi vai sadarbībā ar citām organizācijām, lai būtu maksimāli sagatavojušies tam, ko varam ietekmēt un kontrolēt kā savā uzņēmumā, tā nozarē un starp nozarēm.